• ელ. ფოსტა: info@mediators.ge
სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია“ წევრობაზე დაფუძნებული საჯარო სამართლის იურიდიული პირია, რომელიც „მედიაციის შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე, 2019 წლის 14 დეკემბერს დაფუძნდა საერთო კრების მიერ, 54 მედიატორის შემადგენლობით.
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ ძირითადი მიზნებია: დაარეგულიროს მედიატორთა საქმიანობა და გახადოს მედიაცია საყოველთაოდ ხელმისაწვდომი; განავითაროს მედიატორის პროფესია და განსაზღვროს მედიატორის კვალიფიკაციის საკითხები; განსაზღვროს მედიატორთა პროფესიული ეთიკის ერთიანი სტანდარტი და უზრუნველყოს მისი აღსრულება დისციპლინური სამართალწარმოების წესით; უზრუნველყოს კერძო და სასამართლო მედიაციის შეუფერხებელი ფუნქციონირება; მედიაცია გახადოს დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ხშირად გამოყენებადი მექანიზმი; დაიცვას მედიატორთა უფლებები; დანერგოს და განავითაროს მედიაციის საუკეთესო პრაქტიკა საქართველოში.

• Email: info@mediators.ge
The Georgian Association of Mediators is a membership-based Legal Entity of Public Law (LEPL) that was founded by the General Assembly of 54 mediators on December 14th, 2019 as per Georgian Law on Mediation.
The Association aims at: regulating mediators’ work and making mediation widely accessible; developing mediator’s profession and defining qualification standards for mediators; defining ethics standards for mediators and ensuring their legislative and disciplinary enforcement; ensuring uninterrupted implementation of private and court mediation; promoting mediation as an alternate mechanism for managing disputes; protecting the rights of mediators; implementing and developing best practices of mediation in Georgia.