პარიზში გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელების რეგიონული ფორუმი გაიმართა
21-25 ოქტომბერს, პარიზში, გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელების რეგიონული ფორუმი გაიმართა, რომელშიც გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა, სალომე ზურაბიშვილმა, სტრატეგიული კომუნიკაციების ხელმძღვანელმა, თამარ ღუნაშვილმა და ციფრული კომუნიკაციების მენეჯერმა, ლაშა მიქაუტაძემ მიიღეს მონაწილეობა.
ფორუმის მონაწილეებმა გაეროს გლობალური შეთანხმებისა და ქსელების საქმიანობაზე, სამომავლო გეგმებზე და გამოწვევებზე ისაუბრეს. ყურადღება გამახვილდა გამოწვევებთან ბრძოლაში კერძო სექტორის როლზე.
სამუშაო შეხვედრებზე განხილვის ერთ-ერთი მთავარი იყო მედიისა და კომუნიკაციის, ასევე, გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელებს შორის თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
რეგიონულ ფორუმში მონაწილეობა ევროპის, ცენტრალური აზიისა და ჩრდილოეთ ამერიკის ქვეყნების ქსელების წარმომადგენლებმა მიიღეს.

WENA and EECA Europe Regional Meeting took place in Paris
From October 21 to 25, the WENA & EECA Europe Regional Meeting took place in Paris, attended by Salome Zurabishvili, Executive Director of the UN Global Compact Network Georgia; Tamar Ghunashvili, Head of Strategic Communications; and Lasha Mikautadze, Digital Communications Manager.
Participants discussed the activities, future plans, and challenges, with a focus on the private sector’s role in addressing these challenges. One of the main topics in the working sessions was the importance of media and communication, as well as collaboration among the UN Global Compact country networks.
Representatives from networks across Europe, Central Asia, and North America participated in the Regional Forum.