Target Gender Equality-ის ექვსთვიანი პროგრამა დასრულდა
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს წევრი კომპანიებისთვის მიმდინარე ექვსთვიანი პროგრამა – Target Gender Equality მესამე მოდულით – „პროგრესის გაზომვა და კომუნიკაცია“  დასრულდა.
სესიის ფარგლებში, მონაწილეები გაეცნენ, თუ როგორ უნდა გაიზომოს პროგრესი ორგანიზაციის სამუშაო ძალაში მრავალფეროვანი წარმომადგენლობის უზრუნველყოფის მიმართულებით. ასევე, როგორ უნდა მოხდეს პროგრესის კომუნიკაცია გამჭვირვალე ფორმით, როგორც ორგანიზაციის შიგნით, ასევე, გარეთ.
Target Gender Equality გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრი კომპანიებისთვის მოქმედი აქსელერატორი პროგრამაა. მისი მიზანია, დაეხმაროს კომპანიებს ქალთა გაძლიერების პრინციპების დანერგვაში. რეგისტრაცია ახალ ნაკადზე 2023 წლის მარტში გამოცხადდება.

UNGCNG - Target Gender Equality - Module 3
The Target Gender Equality program for member companies of the UN Global Compact Network Georgia has been completed with the third module – measuring and communicating progress.
In this module, participants learned what and how to measure the progress of diverse representation in the organization’s workforce. Also, how to communicate progress transparently – internally and externally.
Target Gender Equality is an accelerator programme for companies participating in the United Nations Global Compact. It aims to deepen their implementation of the Women’s Empowerment Principles.