აქსელერატორი ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის
SDG Innovation აქსელერატორი ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელი წევრებისთვის შექმნილი პროგრამაა. პროგრამის მიზანია, დაეხმაროს ახალგაზრდა პროფესიონალებს ბიზნეს ინოვაციებისა და მდგრადი განვითარების მიზნების ეფექტურად დანერგვაში.
აღნიშნული ცხრათვიანი პროგრამა ხელს უწყობს მომავალ ბიზნეს ლიდერებს, რათა მათ შეიმუშავონ და განახორციელონ ინოვაციური გადაწყვეტილებები ახალი ტექნოლოგიების, ინიციატივებისა და ბიზნეს მოდელების მეშვეობით და მიაღწიონ მათი კომპანიების მდგრად განვითარებას.
პროგრამა აკავშირებს ქვედა და საშუალო რგოლის მენეჯერებს (35 წლამდე) სხვადასხვა ბიზნეს ერთეულებში, რათა მათ შეიმუშავონ თამამი, მაგრამ სიცოცხლისუნარიანი გადაწყვეტილებები, რომლებსაც შეუძლიათ დადებითი გავლენა მოახდინონ კომპანიასა და მდგრადი განვითარების მიზნებზე.
სარგებელი მონაწილეებისთვის:
• ჩაერთეთ სასწავლო პროგრამაში, რომელიც მოიცავს ონლაინ და პირისპირ სემინარებს, ქეისების შესწავლას, კომპანიაში ვიზიტებსა და დისკუსიებს;
• დაუკავშირდით სხვა ბიზნესებს და ითანამშრომლეთ ინოვაციურ პროექტებზე თქვენი კომპანიისა და ინდუსტრიის მიმართულებით;
• დაამყარეთ საქმიანი კავშირები ქოუჩინგის, მენტორინგის და სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლებთან ურთიერთობის მეშვეობით;
• ისწავლეთ მდგრადობასა და ინოვაციებზე მომუშავე მსოფლიოს მასშტაბის პროფესიონალებისგან;
• იყავით წამყვანი ახალგაზრდა პროფესიონალი, გლობალური ქსელის წევრი კომპანიებიდან;
სარგებელი კომპანიებისთვის:
• გამოიყენეთ SDG Innovation აქსელერატორი თქვენს კომპანიაში არსებული, მდგრადობასთან დაკავშირებული გამოწვევების გადასაჭრელად;
• თქვენი კომპანიის ბიზნეს სტრატეგიაში მდგრადი განვითარების მიზნების ინტეგრირება თანამშრომლობის, ინოვაციებისა და ცოდნის გაზიარების გზით;
• გაზარდეთ თქვენი თანამშრომლების ჩართულობა და პროფესიული განვითარების შესაძლებლობები;
• მოიპოვეთ წვდომა წამყვანი პროფესიონალებისა და ექსპერტების ქსელთან;
• მოიპოვეთ გლობალური აღიარება პროგრამაში მონაწილეობის გზით;
პროგრამის გამოცდილება:
ცხრა თვის განმავლობაში, ახალგაზრდა ინოვატორების თითოეული გუნდი იმუშავებს საკუთარი კომპანიისთვის სპეციფიკურ გამოწვევაზე, რათა შეიმუშაონ უფრო მდგრადი ბიზნეს მოდელები, ინიციატივები და პროდუქტები, რაც ხელს შეუწყობს კომპანიის მდგრად განვითარებაში ინოვაციების წარმართვისა და ხელშესახები გადაწყვეტილებების მიღებას.
მდგრადი განვითარების მიზნებზე ფოკუსირებით, აქსელერაციის პროგრამას, მდგრადი განვითარების მიზნებზე ფოკუსირებით, აქსელერაციის პროგრამა მონაწილეებს ინოვაციების შესახებ ცოდნას აძლევს აზროვნების დიზაინის მიდგომით.
მონაწილეები გადიან პროგრამის ქვემოთ მოცემულ ხუთ ფაზას, რომელიც აღჭურვილია რესურსებით, ხელსაწყოებითა და მეთოდოლოგიებით, რაც მათ ხელს შეუწყობს გამოწვევის იდენტიფიცირების, გადაწყვეტილებების დიზაინისა და ტესტირების პროცესში და ამ გადაწყვეტილებების ღირებულების შემოწმებაში ბიზნესისა და მდგრადი განვითარების მიზნებისთვის.
პროგრამის ფაზები:
|
ფაზა 1 მდგრადი განვითარების მიზნების გაცნობა შეისწავლეთ ბიზნესის და მდგრადი განვითარების მიზნების ძირითადი კონცეფციები, რათა შეიტყოთ ბიზნესის წინაშე არსებული გამოწვევების შესახებ |
ფაზა 2 გამოწვევების იდენტიფიცირება განსაზღვრეთ, მდგრადი განვითარების რომელი მიზანი მოდის თქვენს ბიზნესთან შესაბამისობაში და რა გავლენა აქვს ბიზნესს ამ მიზნებზე |
ფაზა 3 გამოწვევების განმარტება შეიტყვეთ, თუ როგორ გამოიყენოთ მდგრადი განვითარების მიზნების ზემოქმედებისა და შეფასების ინსტრუმენტები გამოწვევის შესაქმნელად, რომელიც საკმარისად ამბიციურია გარღვევისთვის და მეტყველებს რეალურ საჭიროებებზე კომპანიის შიგნით |
ფაზა 4 პრობლემის გადაჭრის მეთოდის განვითარება ისწავლეთ ახალი იდეების გენერირება და გამოიყენეთ ინსტრუმენტები იდეის კონცეფციიდან რეალურ პროექტში გადასატანად |
ფაზა 5 პრობლემის გადაჭრის მეთოდის დატესტვა და ვალიდაცია შექმენით თქვენს მიერ შემუშავებული პრობლემის გადაწყვეტის დახვეწილი ვერსია, ტესტირებისა და ვალიდაციის საშუალებით კომპანიის შიგნით და დაინტერესებულ მხარეებთან. |

Accelerator for Young Professionals
The SDG Innovation Accelerator for Young Professionals is an opportunity for participating companies of the UN Global Compact to empower young talent within their organizations to collaborate and accelerate business innovation towards the Sustainable Development Goals (SDGs).
This nine-month programme activates future business leaders and changemakers to develop and drive innovative solutions through new technologies, initiatives, and business models and deliver on their company’s sustainability objectives.
The programme connects entry- to mid-level managers – aged 35 and younger – across diverse business units to generate bold yet viable solutions that can have a positive impact on the company and the SDGs.
Participant Benefits:
• Engage in accelerated learning opportunities that include online and in-person workshops, case studies, company visits and forum discussion
• Connect with other businesses and collaborate on innovative projects relative to your company and industry
• Build work relationships through coaching, mentoring and peer-to-peer networking opportunities
• Learn from some of the brightest minds working on sustainability and innovation from around the world
• Be part of a global network of leading young professionals from some of the top companies across every continent
Company Benefits:
• Apply SDG innovation to solve real sustainability challenges your company is facing
• Integrate the SDGs into your company’s business strategy through collaboration, innovation and knowledge sharing
• Increase your employee engagement and professional development opportunities
• Tap into an expert network of leading professionals from some of the top companies across the globe
• Gain global recognition for participation in the programme
Programme Experience
Over the course of nine months, each team of young innovators will work on a challenge specific to their company with the goal of designing more sustainable business models, initiatives and products that will advance the company’s sustainability efforts while driving innovation and delivering tangible solutions with potential market value.
The Accelerator takes participants through a design thinking approach to innovation by focusing on the SDGs. Participants run through each of the below five phases of the programme, equipped with resources, tools and methodologies that will guide them through the process of identifying a challenge, designing and testing solutions, and validating these solutions for business value and SDG impact.
Programme Phases:
|
PHASE 1 SDG Exploration Explore the core concepts around business and the Sustainable Development Goals to understand challenges facing business today. |
PHASE 2 Challenge Identification Identify and prioritize specific SDGs and their relevance for your business as well as the business impact on the SDGs. |
PHASE 3 Challenge Definition Find out how to use SDG impact and assessment tools to build a challenge that is ambitious enough for breakthrough impact and speaks to real needs within their company. |
PHASE 4 Solutions Development Learn how to generate new ideas and use tools to move an idea from a concept into a fully defined project. |
PHASE 5 Solutions Testing and Validation Move your project solution to a more refined version through testing and validation within the company and with external stakeholders. |