SDG ინოვაციების აქსელერატორი ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის“ პროგრამის დახურვა
18 ივლისს გაეროს გლობალური შეთანხმების პროგრამის – „SDG ინოვაციების აქსელერატორი ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის“ პროგრამის დახურვის ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიებას გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელი დირექტორი, სალომე ზურაბიშვილი და პროგრამის მენტორები – გაეროს განვითარების პროგრამის „საჯარო მმართველობის მხარდაჭერა საქართველოში“ პროექტის მენეჯერი – სესილი ვერძაძე და კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორი, გიორგი ბურდული ესწრებოდნენ.
პროგრამის მონაწილე კომპანიებმაც წარმოადგინეს პრეზენტაციებიც. SDG ინოვაციების აქსელერატორი ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელი წევრებისთვის შექმნილი პროგრამაა. პროგრამის მიზანია, დაეხმაროს ახალგაზრდა პროფესიონალებს ბიზნეს ინოვაციებისა და მდგრადი განვითარების მიზნების ეფექტურად დანერგვაში.
აქსელერაციის პროგრამა გაეროს გლობალური შეთანხმებისა და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, კავკასიის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით განხორციელდება.

SDG Innovation Accelerator Closing Event
On July 18, the closing event of the UN Global Compact Program – “SDG Innovation Accelerator ” – took place.
The event was attended by Salome Zurabishvili, Executive Director of the UN Global Compact Network Georgia, along with program mentors: Sesili Verdzadze, UNDP and Giorgi Burduli, Director of the Innovation and Entrepreneurship Center at Caucasus University.
Participating companies had the opportunity to showcase their presentations during the event. The SDG Innovation Acceleration Program is being implemented in Georgia for the first time, and the exclusive partner of the Georgia Network of the UN Global Compact is the Center for Innovation and Entrepreneurship of Caucasus University.
SDG Innovation Accelerator for Young Professionals was conducted with the support of the United Nations Global Compact and the Swedish Government, in cooperation with the Caucasus University.