CS აკადემია: ლექცია ბიზნესისა და ადამიანის უფლებების შესახებ
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის კორპორაციული მდგრადობის აკადემიაში გრძელდება სასერტიფიკატო კურსი მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენელთათვის.
27 თებერვალს, განხილულ იქნა მდგრადობა სოციალურ ჭრილში, აქცენტით ბიზნესსა და ადამიანის უფლებებზე.
გამართულ შეხვედრაზე, ისაუბრეს გაეროს ბიზნესისა და ადამიანის უფლებების სახელმძღვანელო პრინციპებსა და კომპანიების მხრიდან, ადამიანის უფლებების პატივისცემის დასანერგად გამოყენებულ მიდგომებზე. გარდა ამისა, მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია ადამიანის უფლებების დარღვევის პრევენციისა და დარღვევით გამოწვეული არასასურველი შედეგების აღმოფხვრის პროცესებზე.
აქტივობა ხორციელდება USAID/Georgia-ს ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამის მხარდაჭერითა და შვედეთის მთავრობასთან თანამშრომლობით.

On February 27, the Corporate Sustainability Academy held a lecture on sustainability, social Dimensions, business, and human rights.
During the meeting, there was a discussion on the UN Guiding Principles on Business and Human Rights and strategies for companies to integrate respect for human rights into their operations. Additionally, participants were briefed on processes to prevent human rights violations and mitigate adverse impacts resulting from such violations.
The activity is carried out with the support of The USAID Economic Security Program and in cooperation with the Swedish government.