ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსი
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის,”აწარმოე საქართველოს” და კავკასიის უნივერსიტეტის თანამშრომლობით და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსის ფარგლებში, დამატებით 15 ექსპორტის მენეჯერი გადამზადდა.
კურსის მეშვეობით, ქართული ექსპორტიორი კომპანიების წარმომადგენლებს მიეცათ შესაძლებლობა აიმაღლონ ცოდნა, განავითარონ საჭირო უნარ-ჩვევები და დანერგონ კორპორაციული მდგრადობის სტანდარტები საკუთარ კომპანიებში, რაც მნიშვნელოვნად დაეხმარებათ საექსპორტო საქმიანობაში.
ექსპორტის მენეჯერთათვის სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია ზუგდიდში, „აწარმოე საქართველოში” საკონსულტაციო ცენტრში გაიმართა.

Export Manager Certificate Course
In collaboration with the UN Global Compact Network Georgia, ‘Enterprise Georgia,’ and Caucasus University, with the support of the Swedish government, 15 additional export managers were trained within the framework of the certificate course for export managers.
Throughout the course, representatives from Georgian exporting companies seized the opportunity to enhance their knowledge, develop essential skills, and implement corporate sustainability standards within their organizations. These efforts are expected to significantly contribute to the effectiveness of their export activities.
The certificate handover ceremony for the export managers took place at the “Enterprise Georgia” consulting center in Zugdidi.