ფინური საერთაშორისო სკოლა - საქართველო
ფინური საერთაშორისო სკოლა პირველი და ერთადერთი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა სრულიად კავკასიის რეგიონში, სადაც მსოფლიოს ერთ-ერთი წამყვანი – ფინური განათლების მოდელია დანერგილი. საქართველოში ფინური სკოლის გახსნის იდეა საინვესტიციო და საკონსულტაციო კომპანია “ალიანს ჯგუფ ჰოლდინგს ეკუთვნის”.
ფინურ საერთაშორისო სკოლაში მიგვაჩნია, რომ ჩვენი ძირითადი მიზანი აქტიური მოქალაქეების აღზრდაა, რომელთაც შეეძლებათ სწრაფად ადაპტირდნენ თანამედროვე სამყაროში, წარმატებას მიაღწიონ საერთაშორისო ბაზარზე. ყურადღებას ვამახვილებთ მოსწავლეებში კრეატიულობის, კრიტიკული აზროვნების და თანამშრომლობის უნარების განვითარებაზე.
ფინური საერთაშორისო სკოლის მასწავლებლების გუნდს შეადგენენ საერთაშორისო გამოცდილების მქონდე, ფინური სასწავლო მოდელის მიხედვით გადამზადებული როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი მასწავლებლები. ისინი ქმნიან მხიარულ, პროდუქტიულ, ინდივიდუალურ მიდგომაზე დაფუძნებულ უსაფრთხო გარემოს ყველა მოსწავლისათვის.
ფინური საერთაშორისო სკოლის ძირითადი მახასიათებლებია:
– 100% ფინური სასწავლო გეგმა და კურიკულუმი, რომელიც წარმოდგენილია ინგლისურ ენაზე და მორგებულია ადგილობრივ მოთხონებს.
– მრავალენოვანი და მულტიკულტურული გარემოს პირობებში თანასწორობის ცნების გათვითცნობიერება, რაც ფინური სასწავლო მოდელის ერთ-ერთ უმთავრეს პრინციპს წარმოადგენს.
– იმგვარი პედაგოგიური მიდგომების გამოყენება, რაც მოსწავლეებს დაეხმარება განივითარონ 21-ე საუკუნუს გამოწვევებთან გამკლავებისა და ცვალებად გარემოში მარტივი ადაპტაციის უნარი.
– მოსწავლეების მომზადება სკოლის შემდგომი აკადემიური მოღვაწეობის საზღვარგარეთ, მებისმიერ უმაღლესი განათლების დაწესებულებაში წარმატებით გასაგრძელებლად.
– ინდივიდუალური მიდგომა თითოეული მოსწავლისადმი და სწავლების პროცესის მათ ძლიერ მხარეებზე მაქსიმალურად მორგება.

Saguramo, Mtskheta, Georgia, 3311
Finnish International School—Georgia (FIS) is the very first educational institution in the whole region of the Caucasus that implements the world’s best education system. The idea of launching a Finnish Model school in Georgia was initiated in 2018 by an investment and advisory company  – Alliance Group Holding.
FIS views raising active citizens capable of efficiently tuning in and adapting to the fast-changing environment and thriving in the expanding international marketplace as its primary objective. At FIS, we focus on developing creativity, critical thinking, as well as cooperation skills in the pupils. Global Citizenship and Sustainable Development Goals give the students an unprecedented view on their roles in an international world as global actors. In our school, our students learn the concepts of citizenship, business, entrepreneurship, governance, professional life and leadership through experiential learning.
We have the most amazing Finnish and international teachers as part of our team. They create a fun, productive, personalized and secure environment for all of their pupils.
Key features of the Finnish International School – Georgia:
– 100% Finnish curriculum delivered in English,  with a strong emphasis on both scientific discovery and cultural understanding.
– The unique multilingual and multi-cultural ethos specific to the Finnish education model.
– A strong focus on developing individuals who are capable of meeting the requirements and challenges of the 21st century.