CS აკადემია: ევრორეგულაციები კორპორაციული მდგრადობის ჭრილში
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის კორპორაციული მდგრადობის აკადემიაში გრძელდება სასერტიფიკატო კურსი მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენელთათვის. 29 თებერვალს, განხილულ იქნა ევრორეგულაციები კორპორაციული მდგრადობის ჭრილში და რა გავლენა აქვთ მათ ქართულ ბიზნეს სექტორზე.
გამართულ შეხვედრაზე ისაუბრეს ევროკავშირის კორპორაციული მდგრადობის სტრატეგიასა და პოლიტიკის ჩარჩოზე. განხილული იყო ისეთი მნიშვნელოვანი სამართლებრივი აქტები, როგორიცაა ევროპის მწვანე შეთანხმება, კორპორაციული მდგრადობის ანგარიშგების დირექტივა, ევროკავშირის ტაქსონომია, გაუტყეურების რეგულაცია და ა.შ. ასევე, იმსჯელეს, თუ რა გავლენა აქვს აღნიშნულ დოკუმენტებს ქართულ კერძო სექტორზე.
აქტივობა ხორციელდება USAID/Georgia -ს ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამის მხარდაჭერითა და შვედეთის მთავრობასთან თანამშრომლობით.

Certificate course for representatives of SMEs continues at the Corporate Sustainability Academy of the UN Global Compact Network Georgia. On February 29, discussions focused on European regulations concerning corporate sustainability and their implications for the Georgian business sector.
The meeting covered the European Union’s corporate sustainability strategy and policy framework, addressing significant legal acts like the European Green Deal, Corporate Sustainability Reporting Directive, EU deforestation regulation, tax exemption regulation, and more. The impact of these documents on the Georgian private sector was also discussed.
The activity is carried out with the support of The USAID Economic Security Program and in cooperation with the Swedish government – Embassy of Sweden in Tbilisi