გაეროს გლობალური შეთანხმების გამგეობის შეხვედრა – 17 სექტემბერი, 2023
17 სექტემბერს, გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა, სალომე ზურაბიშვილმა გაეროს გლობალური შეთანხმების გამგეობის შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
შეხვედრაზე, რომელიც ნიუ-იორკში, გაეროს სათაო ოფისში გაიმართა, ანგარიში – „ლიდერობა კრიზისის დროს“ განიხილეს. ანგარიშში საუბარია გამოწვევების ფონზე კერძო სექტორის მდგრადობის შესახებ. დისკუსია, ასევე, შეეხო 2030 წლის დღის წესრიგის უფრო სწრაფად მისაღწევად, ერთიანობის, რეფლექსიისა და აღებული ვალდებულებებისადმი ერთგულების მნიშვნელობას.
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევის პროცესში, გაეროს გლობალური შეთანხმების ადგილობრივი ქსელების, ბიზნეს სექტორისა და მულტისექტორული თანამშრომლობის ფასილიტაციის განსაკუთრებულ მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
სალომე ზურაბიშვილი გაეროს გლობალური შეთანხმების გამგეობის წევრად 2023 წლის თებერვალში აირჩიეს.
ნიუ-იორკში სამუშაო ვიზიტი გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის ორგანიზებით და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით განხორციელდა.

On September 17, the UN Global Compact Network Georgia Executive Director Salome Zurabishvili participated in the United Nations Global Compact Board meeting.
At the meeting, which was held at the United Nations Headquarters, board members discussed “Leadership in Times of Crisis,” a report on private sector resilience amid global challenges.
The discussion also touched on themes of unity, reflection, and renewed commitment to move forward faster for 2030.
At the meeting, the Executive Director of UN Global Compact Network Georgia highlighted UN Global Compact Local Networks’ critical role in driving SDG implementation with the business sector locally and facilitating multi-stakeholder partnerships and dialogue around the Agenda 2030. Salome Zurabishvili was elected as a UN Global Compact Board member in February 2023.
The UN Global Compact Network Georgia organized the working visit with support from the Swedish Government.