GCNG-მა ჩაქვში საზაფხულო სკოლას უმასპინძლა
გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელმა, 5-9 სექტემბერს, ჩაქვში, კორპორაციული მდგრადობის აკადემიის მდგრადობის საზაფხულო სკოლას უმასპინძლა.
საზაფხულო სკოლის ფარგლებში, მონაწილეებმა გაეროს მდგრადი განვითარების დღის წესრიგისა და მდგრადი განვითარების მიზნების შესრულებაში კერძო სექტორის როლის შესახებ თეორიული ცოდნა მიიღეს. ასევე, გაეცნენ საუკეთესო კერძო პრაქტიკას საქართველოდან და მსოფლიოდან. ამასთან, მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, შეესრულებინათ პრაქტიკული სავარჯიშოები და გამოემუშავებინათ პროფესიული უნარები, რაც შემდგომში მათ კარიერულ განვითარებას შეუწყობს ხელს.
მდგრადობის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობა საქართველოში აკრედიტებული უნივერსიტეტების სტუდენტებმა მიიღეს. აქტივობა განხორციელდა შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, პროექტის ფარგლებში  – “ლიდერობა მდგრადი განვითარებისთვის საქართველოში”

On September 5-9, Global Compact Network Georgia organized the Sustainability Summer School of CSA in Chakvi. Students of accredited universities in Georgia participated in the Sustainability Summer School.
Within the activity, the participants gained theoretical knowledge about the role of the private sector in implementing the UN Sustainable Development Agenda and Sustainable Development Goals. In addition, they become acquainted with the best private practices from Georgia and the world. Along with acquiring theoretical knowledge, participants had the opportunity to perform practical exercises and develop professional skills that will further foster their career development.
The activity was carried out with the support of the Swedish government within the framework of the project “Leadership for Sustainable Development in Georgia”.