გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის გამგეობის შეხვედრა
1 ივნისს, BP საქართველოს ოფისში, გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის გამგეობის მეორე შეხვედრა გაიმართა, სადაც ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა ქსელის გეგმებსა და გამოწვევებზე იმსჯელეს.
გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის საკონტაქტო პირმა, სალომე ზურაბიშვილმა მიმოიხილა მაისში, პრაღაში გამართული ევროპული ადგილობრივი ქსელების რეგიონული შეხვედრა. მან ისაუბრა გაეროს გლობალური შეთანხმების სტრატეგიაზე და ყურადღება გაამახვილა გლობალური ქსელის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე.
გამგეობის წევრებმა ქსელისა და კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის კლუბის დაგეგმილი ღონისძიებები განიხილეს და ამ ორი პლატფორმის შესაძლო თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
გამგეობამ, ასევე, იმსჯელა ბიზნესის გააქტიურების, არსებული წევრების მოტივაციის ამაღლებისა და ახალი წევრების მოზიდვის გზებზე. წევრები შეთანხმდენენ, რომ ზაფხულის განმავლობაში, ქსელი, სტრატეგიასა და სამოქმედო გეგმაზე იმუშავებს. ქსელი, გაითვალისწინებს სხვა ევროპული ადგილობრივი ქსელების გამოცდილებას და წევრებს მათთვის საინტერესო მომსახურების პაკეტს შესთავაზებს.
სამოქალაქო განვითარების სააგენტოს (სიდა) აქტივობები, კორპორაციული პასუხისმგებლობის წახალისების მიმართულებით, მხარდაჭერილია აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI), ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მიერ დაფინანსებული, ACCESS-ის პროექტის ფარგლებში.

Meeting of the Board of Global Compact Georgia Network
On June 1st 2016 at the BP Georgia Office second meeting of the Board of Global Compact Georgia was held where the representatives of the organization have discussed the plans and challenges of the Network.
The contact person for the Global Compact Georgia Network Salome Zurabishvili has talked about the regional meeting held in May in Prague by the Global Compact Europe Network. She has highlighted priority areas of the Global Compact Network and the United Nations’ Strategy of Global Compact.
The members of the board have discussed the events of the Network and the Corporate-Social Responsibility Club and have highlighted the possibility of synergy of the two platforms.
The Board has also brought up an issue of activation of the business, ways of motivating existing members and attracting new members. The Board members have agreed that during the summer period the Network will elaborate the Strategy and Action Plan. The Global Compact Georgia Network will take into account the experience of the European Networks and will offer its members attractive service packages.