,,სიდა“ მონაწილეობას იღებს კონფერენციაში Global Compact +15 Europe
13-14 ოქტომბერს, ბერლინში, გაეროს გლობალური შეთანხმების (UN Global Compact) ორგანიზებით, იმართება კონფერენცია Global Compact +15 Europe, რომელშიც მონაწილეობას იღებს ,,სიდას” წარმომადგენელი, სალომე ზურაბიშვილი.
“სიდა”, როგორც გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრი და ორგანიზაციის პარტნიორი გლობალური შეთანხმების ადგილობრივი ქსელის საქართველოში დაარსებაში, ჩართულია კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილი საკითხების განხილვაში, რომელიც ეხება კორპორაციული მდგრადობისა და გაეროს გლობალური შეთანხმების მომავალს ევროპაში.
კონფერენციის ფარგლებში, ხდება ინფორმაციის გაცვლა კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის კუთხით საუკეთესო პრაქტიკაზე, მდგრადი ბიზნეს საქმიანობის წარმართვისა და ბიზნესის ყოველდღიურ ოპერაციებში მდგრადობის კომპონენტის ინტეგრირებაზე.
კონფერენციას ესწრება გაეროს გლობალური შეთანხმების აღმასრულებელი დირექტორი, ევროპის მასშტაბით წამყვანი ბიზნესის წარმომადგენლები, გერმანიის მთავრობის წარმომადგენლები, კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის სფეროში წამყვანი საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციები და ევროპის წამყვანი უნივერსიტეტების პროფესორები.
,,სიდა”, ასევე, მიწვეულია გლობალური შეთანხმების ევროპის ადგილობრივი ქსელების რეგიონულ შეხვედრაზე (Europe – Local Networks Regional Meeting) რომელიც 15-16 ოქტომბერს ბერლინში გაიმართება.
„სიდა“ გაეროს გლობალურ შეთანხმებას 2015 წლის 12 აგვისტოს შეუერთდა და იმავე თვეში დაიწყო მოლაპარაკება გაეროს გლობალური შეთანხმების ცენტრალურ ოფისთან, რათა საქართველოში დაარსდეს გლობალური შეთანხმების ადგილობრივი ქსელი.
კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მიმართულებით ,,სიდას” მიერ განხორციელებული აქტივობები მხარდაჭერილია აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI) ACCESS-ის პროექტის მიერ.

CiDA participates in the Global Compact + 15 Europe Conference
The representative of CiDA, Salome Zurabishvili is participating in the Global Compact + 15 Europe Conference, organized by the UN Global Compact, taking place on October 13-14 in Berlin.
CiDA, as the member of the UN Global Compact and the partner organization in establishing the UN Global Compact Local Network in Georgia, is contributing to the discussions concerning the future of corporate sustainability and UN Global Compact in Europe.
Within the framework of the Conference, the participants exchange information on the best practices in the corporate social responsibility field, on the management of sustainable business and incorporation of sustainability component in the daily business operations.
The executive director of the UN Global Compact, representatives of the leading European companies, German public officials, leading international and national organizations in the corporate social responsibility field, and the professors of major European universities are attending the Conference.
CiDA is also invited to the UN Global Compact Europe – Local Networks Regional Meeting, which will take place on October 15-16 in Berlin.
CiDA is the member of the UN Global Compact since August 12, 2015. Simultaneously, CiDA has initiated negotiations with the UN Global Compact headquarters on the establishment of the local network in Georgia.
The activates of CiDA related to the promotion of corporate social responsibility in Georgia are supported by the East-West Management Institute, within the framework of ACCESS project.