გაეროს ლიდერების სამიტი 2016
22-23 ივნისს, CiDA-ს CSR მენეჯერმა, გაეროს გლობალური შეთანხმების ადგილობრივი ქსელის საკონტაქტო პირმა, სალომე ზურაბიშვილმა – და “აჭარის ჯგუფის” აღმასრულებელმა დირექტორმა, ვალერი ჩეხერიამ მონაწილეობა მიიღეს გაეროს გლობალური შეთანხმების ლიდერების სამიტსა და პიონერთა ღამეში: ლიდერთა ვახშამი.
ლიდერთა სამიტი გაიმართა ნიუ-იორკში, გაეროს შტაბ-ბინაში და გაიხსნა გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის გენერალური მდივანის – პან გი მუნის მიერ. სამიტს ესწრებოდა 1000-მდე საერთაშორისო ბიზნესის წარმომადგენელი და გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელების წევრები.
სამიტმა დახმარება გაწია ახალი მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) მოქმედების გასაუმჯობესებლად ბიზნეს სექტორში. სამიტზე განიხილეს ის გზა რომლის გავლაც აუცილებელია გლობალური მიზნების ადგილობრივი ბიზნესებისკენ მოსამართად, ლიდერებმა ერთობლივად განსაზღვრეს სამოქმედო შესაძლებლობები და ინოვაციების საშუალები SDG-ის გარშემო.
22 ივნისს სალომე ზურაბიშვილმა და ვალერი ჩეხერიამ შეხვედრა გამართეს გაეროში საქართველოს მუდმივ წარმომადგენელთან, კახა იმნაძესთან. შეხვედრაზე საქართველოში კორპორატიული სოციალური პასუხისმგებლობის სფეროში სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს.
სალომე ზურაბიშვილი, ასევე, დაესწრო გაეროს გლობალური შეთანხმების მიერ ოგანიზებულ დახურვის შეხვედრას, რომელშიც სხვადასხვა ქვეყნების 33 წარმომადგენელი მონაწილეობდა. შეხვედრის მიზანი იყო კონფერენციის შეჯამება, მოსაზრებების გაზიარება, მომავალი მიზნების და გეგმების დასახვა.

UN Global Compact Leaders Summit 2016
On June 22-23 Salome Zurabishvili, CSR Manager of CiDA and contact person of UN Global Compact local network, and , CEO of Adjara Group Hospitality, Valeri Chekheria took part in UN Global Compact Leaders Summit and in A Night of Pioneers: Leaders Dinner.
Leaders Summit was held in New York at UN Headquarters and it was opened by Secretary-General of the United Nations Ban Ki-moon. About 1000 global business representatives and UN Global Compact local network representatives attended the summit.
The summit provided a dynamic stage to jump-start business action everywhere on the new Sustainable Development Goals (SDGs). At the Summit, the journey ahead to turn global goals into local business was outlined, and leaders jointly identified opportunities for action and innovation around the SDGs.
On June 22 Georgian participants Salome Zurabishvili and Valeri Chekheria met with Permanent Representative of Georgia to the UN Kakha Imnadze. They discussed future cooperation opportunities in the field of Corporate Social Responsibility in Georgia.
Zurabishvili also attended the closing meeting organized by the UN Global Compact with 33 representatives of other countries. The aim of the meeting was to summarize the conference, share opinions and set future goals and plans.