გენერალური ასამბლეა 2023
25 დეკემბერს გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელმა გენერალური ასამბლეა და საქველმოქმედო ღონისძიება გამართა. ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა, სალომე ზურაბიშვილმა დამსწრეებს 2023 წლის განმავლობაში გაწეული სამუშაო, მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში მიღწეული პროგრესი და სამომავლო გეგმები გააცნო.
ღონისძიების მეორე ნაწილში, საქველმოქმედო ინიციატივის ფარგლებში, გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის წევრმა კომპანიებმა, უკრაინიდან იძულებით გადაადგილებული პირების მხარდასაჭერად, „ნინო ქათამაძის ფონდში“ თანხა გადარიცხეს.
ღონისძიების სპონსორები იყვნენ: თიბისი ბანკი, რუმსი, ancient valley, საქართველოს ბანკი, სევსამორა, ელიტ ელექტრონიქსი, ქრაუნ პლაზა, კუნძული, მინისო, წყალტუბო პლაზა, ტერმინალი, აჭარა ჯგუფი (D Block), სარაჯიშვილი, GPI Holding, Ramada by Wyndham Tbilisi Old City, სასტუმრო და რესტორანი ჯინჯერი, ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა და ბარამბო.
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის გენერალური ასამბლეა USAID-ის სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის პროგრამის და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით გაიმართა.

General Assembly 2023
On December 25, the UN Global Compact Network Georgia convened for its general assembly and a charity event. During the assembly, Salome Zurabishvili, the executive director, provided a comprehensive overview of the accomplishments throughout 2023, detailing the strides made in realizing sustainable development goals and outlining future plans.
In the charity segment of the gathering, member companies of the UN Global Compact Network Georgia contributed funds to the “Nino Katamadze Fund,” which is dedicated to aiding internally displaced persons from Ukraine.
The sponsors of the event were: TBC Bank, Rooms, Ancient Valley, Bank of Georgia, Sevsamora, Elite Electronics, Crowne Plaza, Kundzuli, Miniso, Tskaltubo Plaza, Terminal, Adjara Group (D Block), Sarajishvili, GPI Holding, Ramada by Wyndham Tbilisi Old City, Hotel and Restaurant Ginger, Bakur Sulakauri publishing house, and Barambo.
The General Assembly of the UN Global Compact Network Georgia was held with the support of the USAID Civil Society Engagement Program and the Swedish government.