Target Gender Equality – მე-4 მოდული
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის ორგანიზებით, აქსელერაციის პროგრამის Target Gender Equality-ის მეოთხე მოდული – მიზნების განსაზღვრა და შესრულება ჩატარდა.
სესიის განმავლობაში, პროგრამის მონაწილეებს შესაძლებობა ჰქონდათ, კოლეგებთან ერთად განესაზღვრათ ამბიციური, მაგრამ რეალისტური მიზნები; გაცნობოდნენ ორგანიზაციული სტრუქტურების ისეთ ფორმებს, როგორიცაა საბჭოები და სამუშაო ჯგუფები, ასევე, ინტერაქტიული სავარჯიშოს დახმარებით ემსჯელათ სამოქმედო გეგმებზე.
Target Gender Equality გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრი კომპანიებისთვის მოქმედი აქსელერატორი პროგრამაა. მისი მიზანია, დაეხმაროს კომპანიებს ქალთა გაძლიერების პრინციპების დანერგვაში და გააძლიეროს მათი წვლილი მდგრადი განვითარების 5.5 და 8.5 მიზნების შესრულებაში. აღნიშნული მიზანი 2030 წლისთვის მართვაში ქალთა სრულ და თანაბარ მონაწილეობას და ბიზნესში თანაბარი ანაზღაურების მიღწევას ითვალისწინებს.

Target Gender Equality – 4th Module
The UN Global Compact Network Georgia organized the fourth module of the Target Gender Equality accelerator program – Setting & Meeting Targets.
During the session, the participants collaborated with peers to define ambitious yet realistic targets, explore organizational structures like Councils and Working Groups, and discuss action plans with the help of an interactive exercise.
Target Gender Equality is an accelerator programme for companies participating in the United Nations Global Compact. It aims to deepen their implementation of the Women’s Empowerment Principles and strengthen their contribution to Sustainable Development Goal (SDG) 5.5, which calls for women’s full participation and equal opportunities for leadership by 2030, as well as SDG 8.5, which aims to achieve equal pay for work of equal value by 2030.